PRZYSTAŃ GRUPY WODNEJ

Przystań na rzece Elbląg w centrum Elbląga, zarządzana przez Grupę Wodną, to wyjątkowe miejsce w Krainie Ślimaka dla wszystkich chcących nieco zwolnić i odpocząć od pędu życia codziennego.

Grupa Wodna to świetny partner do organizacji wypraw kajakowych, również z dowozem kajaków we wskazane miejsce oraz do organizacji imprez urodzinowych czy firmowych integracji.Latem Grupa Wodna organizuje Półkolonie wodne na rzece Elbląg. Przez całe wakacje młodzi ludzie odpoczywają oraz poznają tajniki żeglarstwa.

Na Przystani organizowane są również szkolenia motorowodne, Lekcje wodne dla aktywnych uczniów oraz przedszkolaków, Wycieczki, w których programie jest żeglarstwo, Rejsy na przekop Mierzei Wiślanej, Spływy kajakowe a także eventy: Splash Bike Challenge, Strasznie Fajna Impreza, Parada Wodna.

Przystań to także miejsce odpoczynku dla całych rodzin - dmuchany plac zabaw, Caffee Przystań z tarasem widokowym z najpiękniejszym widokiem w mieście na elbląska starówkę, boisko do siatkówki plażowej, sauna.

Przystań współtworzy sieciowy produkt turystyczny „W Krainie Ślimaka” oferując do rejsów indywidualnych: 20 kajaków, 4 motorówki Suzuki 10KM, 4 motorówki RIB Yamaha 10KM, 10 rowerów wodnych, 20 łodzi żaglowych Optymist, 4 łodzie żaglowe Omega oraz szybką łódź motorową RIB 140KM ze sternikiem.Dobrą zabawę i bezpieczeństwo gwarantuje Marcin Trudnowski - pedagog, żeglarz, kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor pływania, nurkowania, windsurfingu, narciarstwa zjazdowego oraz zespół wysoko wykwalifikowanych instruktorów. 

Lokalizacja: Przystań Grupy Wodnej, Wybrzeże Gdańskie, 82-300 Elbląg
Firma: PPHU "GRUPA" Marcin Trudnowski, ul.12 Lutego 8A, 82-300 Elbląg,
NIP 5781985009,  biuro@grupawodna.pl,  +48 55-64-333-44, +48 693-194-234, +48 603-407-234

Rejsy i krótkie wycieczki zorganizowane 

Oferta obejmuje organizację rejsów i krótkich wycieczek zorganizowanych szybką łodzią motorową typu RIB, kajakami lub motorówkami i RIB-ami nie wymagającymi uprawnień. 

Wyprawy mogą trwać od kilkunastu minut do całego dnia.

Eksploracja może obejmować różne kierunki i tematy. Dla przykładu:

- Elbląg, starówka elbląska, kanał miejski wokół Wyspy Spichrzów, stocznia, port i    industrialne pamiątki,

- Nogat, Fiszewka i jezioro Drużno z możliwością obserwacji ptaków wraz z ornitologiem,

- Kanał Ostródzko-Elbląski na odcinku Elbląg - Pochylnia Buczyniec wraz z wykorzystaniem    atrakcji szlaku „Rejsu po trawie”,

- W kierunku Zalewu Wiślanego – rzeka Nogat, kanał Jagielloński, Wyspa Nowakowska,

- Zatoka Elbląska i bardzo popularny przekop Mierzei Wiślanej w trakcie budowy. 

- Atrakcje – wyprawy kajakowe

- Wycieczki do Farmy Ślimaka 

- Wycieczki rowerowe 

- Wycieczki krajoznawcze w Krainie Ślimaka (m.in. Frombork, Tolkmicko, Kadyny etc.) 

W trakcie rejsów możliwe jest zapewnienie zwiedzania wybranych miejsc oraz kateringu na łodziach lub postojach, możliwości degustacji regionalnych specjałów oraz dodatkowo realizacji scenariuszy kombinowanych w wykorzystaniem np. rowerów. 

Oprócz standardowej oferty możliwe jest przygotowanie programów specjalnych na życzenie klienta.

Wynajem sprzętu wodnego 

Tu można poczuć przyjemny powiew wiatru w upalny dzień i przeżyć fantastyczną przygodę na wodzie. Wypożyczalnia sprzętu wodnego to sposób na niezapomnianą przygodę dla całej rodziny, udaną zabawę dla grupy przyjaciół, a nawet romantyczne spotkanie we dwoje.

Niezależnie od rodzaju sprzętu, można tu uzyskać komfortowe warunki wypoczynku, które pozwolą opalać się i odpoczywać na środku rzeki w samym środku starego miasta lub na łonie natury tuż za miastem.

Niezapomniane widoki elbląskiej Starówki z jednej strony i dzikiej przyrody okalającej rzekę z drugiej pozostanją na długo w pamięci. Można tu poczuć wiatr we włosach i zasmakować wolności korzystając samodzielnie z motorówek lub pędząc po lazurowej tafli wody na pokladzie super szybkiego RIB-a ze sternikiem. 

Na przystani Grupy Wodnej przez cały sezon letni do dyspozycji są:

- 20 kajaków, 

- 4 motorówki Suzuki 10KM, 

- 4 motorówki RIB Yamaha 10KM, 

- 4 rowery wodne, 

- 20 łodzi żaglowych Optymist, 

- 4 łodzie żaglowe Omega, 

- szybką łódź motorową RIB 140KM ze sternikiem.

Zachęcamy do zakupów pakietów turystycznych w ramach partnerów projektów.