RESTAURACJA NOVA - TAKE IT SLOW

To miejsce zarówno dla koneserów smaku, jak i osób szukających dobrego posiłku podczas podróży. W menu tradycja łączy się z nowoczesnością. Tutejszą specjalnością są dania ze ślimaka oraz potrawy regionalne Powiśla i Warmii pozwalające poznać i docenić kulinarne dziedzictwo regionu.

W programie imprez restauracji są warsztaty kulinarne ze znanymi kucharzami, live cooking, degustacje, pokazy oraz udział w regionalnych imprezach jak Dni Elbląga i Elbląskie Święto Chleba. 

Restauracja współtworzy sieciowy produkt turystyczny „W Krainie Ślimaka” oferując dodatkowe atrakcje jak plac zabaw, mini farmę ślimaków, ścieżkę edukacyjną, tematyczne strefy zabaw dla dzieci. Na miejscu istnieje możliwość zakupu kulinariów jak np. ślimaki w puszkach oraz innowacyjne, ekologiczne kremy na bazie śluzu ślimaka.

Nowoczesny kompleks obejmuje sale restauracyjne na 3 poziomach dla łącznie 300 osób, bar kawowy, salę konferencyjną oraz duży parking. 

Lokalizacja: Nowa Wieś koło Pasłęka przy trasie S7, węzeł Pasłęk Południe. Adres:  Nowa Wieś 1D, 14-400 Pasłęk, 

Firma: FHU "TORFEX" Janusz Wołoszyński,  Krasin 35, 14-400 Pasłęk, NIP 5782267233

restauracjapaslek@gmail.com      +48 733 202 303, +48 530 131 713, +48 534 994 995

Gastronomia 

Restauracja NOVA Take It Slow znajdująca się na ślimakowym szlaku Powiśla oferuje kuchnię wyjątkową, łączącą tradycję z nowoczesnością.

Restauracja znajduje się tuż przy trasie S-7 Warszawa-Gdańsk (na wysokości zjazdu Pasłęk Południe). Zgodnie z aktualnymi trendami restauracja korzysta przede wszystkim z produktów lokalnych producentów oraz z warzyw pochodzących z własnej uprawy.

Specialite de la maison są oczywiście potrawy ze ślimaka m.in. sałata z chrupiącym ślimakiem, burger chrupiący ślimak czy aromatyczna zupa rybna ze ślimakami.

Oprócz tego w menu a’la cart można delektować się daniami zarówno wegańskimi, wegetariańskimi oraz tradycyjnymi daniami mięsnymi.:

 - burgery w różnych odsłonach

 - sznycel z cielęciny

 - krem z pomidorów z własnej uprawy

 - ciekawe przystawki, w tym tatar z dojrzewającego łososia oraz hummus z pieczonego buraka,

 - dania główne w postaci m.in.: chrupiących okonków z firmowym sosem cytrynowym, pierogów z kaczką, różnego rodzaju sałat.

Restauracja oferuje usługi gastronomiczne zarówno na miejscu, jak i na wynos. Każdego dnia restauracja oferuje również dania lunchowe. Odwiedź nas i poznaj naszą unikatową ofertę dań regionalnych oraz dań ze ślimaków.

Warsztaty kulinarne

W programie imprez restauracji znajdują się warsztaty kulinarne obejmujące m.in. live cooking, degustacje, pokazy oraz wspólne gotowanie.

Warsztaty kulinarne to propozycja dla każdego, kto kocha przyrządzać potrawy, eksperymentować ze smakami i badać nowe możliwości. To fantastyczne zajęcia łączące w sobie kurs teoretyczny oraz zajęcia praktyczne, które zapewniają również dużo świetnej zabawy – bo przecież dla osób z pasją gotowanie, to czysta przyjemność.

Warsztaty obejmują wykład teoretyczny, trening praktyczny - przygotowanie kilku potraw, zaplecze techniczne, pamiątkę uczestnictwa w warsztatach.

Część teoretyczna warsztatów jest połączona z prezentacją potraw oraz z degustacją wina i przygotowanych przez organizatora przekąsek. Później warsztaty płynnie przechodzą do części praktycznej i własnoręcznego przygotowania potraw, po której uczestnicy na miejscu jedzą przygotowane przez siebie potrawy lub otrzymują jedzenie na wynos.

Tematyka warsztatów jest do wyboru z aktualnej listy zaproponowanej przez Restaurację Nova, przykładowa tematyka kursów: ślimaki na różne sposoby, desery, owoce morza, ryby, mięsa, kuchnia wegetariańska, specjały kuchni regionalnej Powiśla, Warmii i Mazur.

Imprezy okolicznościowe oraz konferencje i szkolenia

Imprezy okolicznościowe, konferencje oraz szkolenia Restauracja NOVA Take it slow to idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju imprez.

Planujesz wesele, komunię, urodziny? A może chciałbyś zorganizować spotkanie zarządu.

Nasz kompleks to trzy przestronne, klimatyzowane sale, wyposażone w profesjonalne nagłośnienie i multimedialny rzutnik, dzięki którym zorganizujesz konferencję nawet na 200 osób.

Do każdego naszego Gościa podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy ofertę do jego potrzeb. Pomożemy Wam w organizacji każdej imprezy okolicznościowej.

Oprócz tego dysponujemy dużym parkingiem na którym zaparkujecie autokar przed wycieczką na rejs statkiem po trawie, wycieczki rowerowe po pięknej okolicy.

Zanim wybierzecie się na wycieczkę skosztujecie naszej pysznej kuchni z daniami ze ślimaka oraz smakami regionu.

Poznaj z nami Krainę Ślimaka.

Zachęcamy do zakupów pakietów turystycznych w ramach partnerów projektu.