Spływ kajakowy

Spływ Kajakowy z Kamionka Wielkiego przez Zatokę Elbląską (Zatokę Świeżą) do Przystani Grupy Wodnej w Elblągu to propozycja dla miłośników wypraw kajakowych.
23 października 2022 – godz. 11.00
Spotykamy się na Przystani Grupy Wodnej o godzinie 11.00. Wszystkich uczestników wyposażymy w kamizelki asekuracyjne – wyjaśnia Marcin Trudnowski, szef Grupy Wodnej. Z Przystani wyruszymy busami na start spływu do Kamionka Wielkiego. Tam zwodujemy kajaki i przez Zatokę Elbląską (Zatokę Świeżą) wpłyniemy w rzekę Elbląg, Będziemy podziwiać Wyspę Nowakowską, nową przeprawę, i umocnienia rzeki w ramach inwestycji przekopu. Powrót planujemy, już kajakami około godziny 13.30 – 14.00. Tak więc cały spływ zajmie około trzech godzin. Po powrocie na uczestników czekać będzie ciepła herbata i kiełbaski z grilla.
Koszt: 60 zł/osoba
Co w cenie?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz transport (również kajaków) na miejsce startu – dodaje Marcin Trudnowski. W cenę wliczona jest także opieka przewodnika oraz ratownika, a także – już po zakończeniu spływu – kiełbaski, chleb, musztarda/ketchup, herbata, tacki i kubeczki jednorazowe, wywóz śmieci.
KILKA ZASAD:
– Warto zarezerwować miejsce wcześniej, ponieważ mamy ograniczoną liczbę kajaków (16).
– Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem spływu.
– Małe dziecko jako trzecie w kajaku nie podlega opłacie.
– Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spływie tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która bierze na siebie pełną odpowiedzialność lub za pisemną zgodą prawnych opiekunów (poniżej link do zgody)
– Można zapisywać się pojedynczo – na miejscu będziemy łączyć pary kajakowe.
– Ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy zobowiązani są do podporządkowania się poleceniom ratownika i przewodnika.
– W przypadku wyjątkowo niekorzystnych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do przeniesienia imprezy na następną sobotę.
– Jak się ubrać? Na tzw. cebulkę.
Rezerwacje oraz regulamin spływu - online - https://grupawodna.pl/splyw-kajakowy-z-kamionka-wielkiego/
Patronami medialnymi spływu są:
TRUSO.TV oraz EXPRESS ELBLĄG

Wszystkie komentarze